Dobre rady kaletnika

 
 
 
Obuwie.
 
Zeby buciki długo nam służyły trzeba je konserwować,zwłaszcza gdy za oknem jest plucha  albo śnieg..
Przynajmniej raz w tygodniu dobrze napastować ,jeżeli pada deszcz to przed wyjściem nanieść warstwę pasty,nawet te najtańsze pasty pomogą w utrzymaniu w dobrej kondycji nasze buty,Nie natłuszczona skóra bardo szybko wchłania wodę,pewnie że można wysuszyć ale kilkakrotne przemoczenie i wysuszenie może zniszczyć nam skórę.Pamiętaj!!! suszymy i natłuszczamy,tylko wtedy będą nam służyły długie lata.
Zimą można a nawet trzeba stosować specjalne tłuszcze które zabespieczą przed wilgocią i solą.
Powodzenia.
 
 
Torebki skórzane.
 
Torebki też należy konserwować bo nawet najlepszej jakości skóra wysycha i pęka jeżeli jej się nie natłuści. Uszy będą pękać,bo są najbardziej narażone na pot. Z domowych środków może być wazelina ale tylko do ciemnych skór najlepiej czarnych. Do pozostałych kolorów proponuje zakupić krem do galanterii skórzanej , które nie farbują a nawet odświeżą kolor,te same kremy można stosować do tapicerki samochodowej i meblowej skórzanej.
 
 
Zamki błyskawiczne.
 
Zacinający się zamek metalowy,odradzam smarować woskiem,wosk wchodzi między ząbki zapycha cały zamek i doprowadza do rozgięcia suwaka co skutkuje jego wymianą. Lepszym smarowidłem byłaby wazelina,oliwka dziecięca.Najlepiej oliwa do maszyn do szycia,dostępne są silikony w sprayu bardzo dobry patent ,oczywiście wszystko z umiarem,zamki plastikowe to samo.
Copyright ©2016 Kaletnik Cholewkarz , All Rights Reserved.